Ptaki na balkonie jaki to ma wpływ na nasze zdrowie

Gołębie na balkonie
Gołębie na balkonie czy parapecie to poważny problem i nie należy go lekceważyć
Klient opowiedział przykrą historię jak to miał taki delikatny problem z gołębiami. Niestety dziecko klienta urządziło im jadalnie z okruszków kanapki bo ptaszki upatrzyły sobie jeden z parapetów zewnętrznych i balkon. Nawet na balkonie uwiły sobie gniazdko, pękaliśmy z dumy bo będą ptaszki. do czasu gdy problem zaczął narastać bo zamiast bajkowej sielanki w konsekwencji ptaszki urządziły sobie na balkonie i parapecie toaletę? przeniesienie gniazda do parku nic nie dało. Pani Małgorzata mówi, że dziś to tymi jajami by rzucała jak najdalej, wie że jest współwinna tego problemu. Nowy piękny apartamentowiec i nie powinno być problemu a jednak jest.
To nie jest jedyny problem.
Sanepid przestrzega o chorobach przenoszonych przez gołębie. jest ich dużo: ornitoza, gruźlica ptasia, salmonelloza i campylobacterioza, borelioza i cholera.
Dodatkowym problemem jest to że na tych ptakach bytują, ptaszyńce, wszoły, świerzbowce, pluskwy i pchły a gołębich gniazdach żyją obrzeżki, kleszcze które, żywią się m.in. ludzką krwią i przenoszą boleriozę.
Problem z gołębiami miał poznański komisariat, gdzie 27 policjantów zostało pogryzionych przez kleszcze
Musiała tu interweniować straż pożarna a policjanci wylądowali w szpitalu

Co odstrasza gołębie i ptaki
Po pierwsze chcesz karmić ptaki zrób to w parku a nie z okna
regularne czyszczenie balkonu
płyta cd zawieszona na balkonie
plastikowa szeleszcząca torebka
imitacja drapieżnego kruka